basi pilates

BASİ Pilates

 1989’da Rael Isacowitz tarafından kurulan, Body Arts and Science International (BASI) Pilates, Pilates Eğitmenleri için önde gelen bir eğitim akademisinin yanı sıra çağdaş bir pilates stilidir. Şirket misyonu “Yöntemin öğretimi için mesleki standartları yaratmak ve sürdürmek ,en yüksek kalibreli Eğitmenleri eğiterek Pilates’in armağanını korumak ve sürdürebilmektir”
BASI, Costa Mesa, CA merkezli olmakla birlikte bir çok ülkede Eğitmen yetiştirme programları sunmaktadır.
BASI Metodu
BASI Pilates’in kurucusu, Rael Isacowitz’in pilates egzersizlerini yapısal diziler halinde sistematize etme yönteminde yatar. Block System olarak bilinen bu yöntem, eğitmenlerin pilates repertuarındaki her egzersizi mantıksal bir sıralamayla aşağıdaki bloklara kategorize etmelerini sağlar :

✔Warm Up

✔Foot Work

✔Abdominal Work

✔Hip Work

✔Spinal Articulation

✔Stretches

✔Full Body Integration 1

✔Arm Work

✔Full Body Integration 2

✔Leg Work

✔Lateral Flexion/Rotation

✔Back Extension

Bu sınıflandırma sisteminin amacı, belirli bir kas dizilimi yoluyla tüm kasları ve hareket düzlemlerini ele alarak, dengeli bir egzersiz programı yaratmaktır.
Bu sistem eğitmenler için büyük bir kolaylık sağlar. Programlarını hangi kas odağı sıralaması ile yapacaklarını bilirler ve öğrencisinin ihtiyacına göre o egzersizleri bu bloklara entegre ederler.

`` 10 derste farkı hissedecek, 20'de farkı görecek, 30 derste tamamen yeni bir vücuda sahip olacaksınız. `` Joseph Pilates