Andominal Gücün Önemi

Andominal Gücün Önemi

Karın kaslarınızı kuvvetli tutmak six packlere sahip olmaktan çok daha önemlidir . Aynı zamanda vücudunuz alt sırt, diyafram kası, Pelvic taban ve korse görevi gören TA ı içeren çekirdek kaslarınızla birlikte sabit ve dik durur.

Alt Sırt Ağrısını Önlemek
Zayıf karın kasları pelvisi öne eğerek erector spine kaslarını hiper extend edebilir. Bu da belde ağrıya sebebiyet verir. Karın kaslarını kuvvetlendirmek alt sırttaki yükü alarak ağrının azalmasını sağlar.

Daha Kolay Günlük Aktivite
Bunu düşünmeyiz ama karın kaslarımızı her gün fiziksel aktivite için kullanıyoruz. Ayakta durmak , yerden poşetleri kaldırmak,çocuk taşımak karın kasının kullanımını gerektirir.

Geliştirilmiş Denge
Gerek düz olmayan zeminde yapılan sportif aktivitelerde , gerek yaşlılarda olan denge kaybında karın kasları önem teşkil eder. Bunun yanı sıra herkes merdivenlerden çıkarken bile her an dengesini kaybedip düşebilir ancak güçlü karın kasları bu yıkımı önler.

Sakatlanmaları Önleme
Zayıf karın kasları sizi egzersiz yaparken ya da günlük aktiviteleriniz sırasında sakatlanmaya maruz bırakabilir.Artan çekirdek gücü bu sakatlanmaları önemli ölçüde azaltacaktır.

Egzersiz Planlaması
Egzersiz programınıza bazı abdominal egzersizler eklemeye karar verdiğinizde, hangisini seçtiğinize dikkat edin. Egzersiz seçiminizi aynı kasları hedefleyen standart egzersizi değil, çekirdek kas grubunuzu geliştirecek egzersizleri birleştirin.Nitelikli bir Pilates eğitmeni, güvenli ve etkili bir program ile karın kaslarınızın kuvettlenmesine yardımcı olacaktır.
Karın kaslarınız için güçlendirici Pilates egzersizleri arasında Hundred Prep Double leg strech Single Leg Strech Criss Cross gibi egzersiz seçenekleri bulunur ve günlük egzersiz rutininize dahil edebilirsiniz.