Kronik Boyun Ağrısı

Kronik Boyun Ağrısı

Spesifik olmayan boyun ağrısı postüral veya mekanik temellidir ve bazı evredeki, özellikle orta yaştaki insanların yaklaşık üçte ikisini etkiler. Akut boyun ağrısı günler veya haftalar içinde düzelir, ancak insanların yaklaşık% 10’unda kronikleşebilir.
Akıllı telefonlar ve bilgisayar kullanımı ile mesajlaşma, boyun ağrısının ileriye dönük sık rastlanan sendromlarındandır. Bunun dışında tramvatik bir vaka da kronik boyun ağrısına sebep olabilir.

Klinik uygulama kılavuzları terapötik egzersizleri bir tedavi olarak önermektedir; Bununla birlikte, çoğu doktor ağrı kesici ilaç ,istirahat , daha sonrasında Pilates yaparak boyun kaslarını kuvvetlendirmelerini önermektedir.

Kronik boyun ağrısı olan öğrencilerle çalışıyorsanız , pilates programının ağrı kesici ve iyileştirilmiş işlevsellik konusunda bir umut sağlayabileceğini bilmeliyiz.Özellikle yaşlı kadınlar arasında kronik boyun ağrısı yüzdesi her geçen gün artıyor.

Pilates egzersizleri sayesinde , fonksiyonel yetenek belirgin olarak artış sağlarken,ağrı seviyesi azalabilir.
Pilates ile kronik bir boyun ağrısı için yapılan egzersizler, güç yerine tekniğe odaklanılan düşük seviyeli egzersizler olmalıdır. Derin boyun fleksör ve skapular stabilizatör dayanıklılığı üzerinde çalışmanın aynı zamanda düşük seviyeli güçlenme olduğunu da söyleyebiliriz.Lumbar omurganın duruşunun iyileştirilmesinin ayrıca multifidus ve derin boyun fleksör kaslarının otomatik aktivasyonu ile boyun duruşunu geliştireceğine dair araştırmalar vardır.